چگونه یک طراح جواهر شوید ؟

اغلب اینگونه احساس می شود که طراحی جواهرات یکی از حرفه های فراموش شده در صنعت طراحی می باشد. طراحی مد لباس فریبنده تر و طراحی گرافیک شایع تر و معمول تر است. اما، باید بدانید که همه جواهرات را دوست دارند. بنابراین، اگر شما خلاقیت درخشان و استعداد خوبی برای طراحی قطعات هیجان انگیز و لذت بخش دارید،پس طراحی طلا و جواهر برای شما مناسب است.

1-پس شروع به طراحی جواهر کنید.

مسئولیت های یک جواهر ساز یا طراح با تغییر تکنولوژی که این صنعت را شامل می شود، درحال تغییر می باشد. نه تنها ظهور طراحی مبتنی بر کامپیوتر، روش کار بسیاری از طراحان جواهرات را تغییر داد، بلکه اینترنت به بسیاری از طراحان طلا و جواهر و طراحان با استعداد و با انگیزه اجازه داده است تا به طور مستقل وارد صنعت شود.

طراح جواهر

بسیاری از طراحان طلا و جواهر این تغییر در صنعت به عنوان جزیی اجتناب ناپذیر از طراحی جواهرات پذیرفته اند و در نهایت فکر می کنند که این امر برای صنعت به طور کلی مناسب می باشد. اما آنها نیز با احتیاط به این تغییر نگاه می کنند و انتظار می رود که هجوم طراحان جدید و مستقل صنعت جواهرات، این صنعت را از هر لحاظ رقابتی تر کند.

اداره آمار کار در ایالات متحده برآورد کرده است که بیش از 39،000 طراحان حرفه ای جواهرات / کارگران فلزکاری گرانبها در سراسر کشور مشغول به کار هستند، اما این تعداد احتمالا نمی تواند شامل هر طراح جواهر ی باشد که برای فروش کارهایش در eBay و Etsy عضو باشد
اما درواقع ایده ی این آمار این است که بدانید این صنعت تاچه حد گسترده می باشد.
شانس ایجاد یک قطعه معنی دار از جواهرات، حالا این قطعه فرقی ندارد که یک حلقه عروسی باشد و یا گردنبند باشد،شانسی مهم است که به عنوان یک قطعه ی ارزشمند برای خانواده تبدیل می شود، و این همان چیزی است که باعث می شود کار شما شایسته و ارزشمند باشد.

2-اصول طراحی را یادبگیرید

استادان مفاهیم پایه، استراتژی ها و تکنیک ها برای اینکه به یک طراح جواهر موفق تبدیل شوند، باید از محدوده ی وسیعی از مواد برای ساخت هنر پوششی از جمله فلز،فیبر، شیشه، سنگ های قیمتی و مواد بی شمار دیگری استفاده کنند و آنها را به کار ببرند.
از طرح های ساده ای که به صورت مکانیکی تولید می شوند،گرفته ؛ تا قطعات هنری پر از فلزات گرانبها و بهترین سنگ های قیمتی، یک طراح جواهرات، از مفهوم قطعه گرفته تا ساخت نهایی قطعه و همه چیز را خودش انجاممی دهد و به رنگ قطعه، تعادل آن و کیفیت آن را مورد توجه قرار می دهد. ایده یا مفهوم طراحی جواهرات اولین گام در فرآیند ایجاد جواهر است
و طراح را درمورد تعادل، هارمونی رنگ، کنتراست و حرکت قطعه راهنمایی می کند و سپس  نحوه ی ادغام این موارد را درقطعه ی جواهر برای طراح توضیح می دهد.

طراح جواهر

مفاهیم اولیه به سوالاتی مانند اینکه چه چیزی یکی جواهر را جذاب تر از دیگری می سازد،
یا این قطعه کاملا پایدار است و یا اینکه قابل توجه است و طراحی منحصر به فرد است و یا اینکه این قطعه اصل می باشد؟
و یا حتی اینکه آیا این جواهر قابل پوشیدن است یا خیلی سنگین یا خیلی سبک است؟ پاسخ می دهد. این مرحله در فرایند طراحی به طراحان کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا ترکیب خاص مواد مورد نظر شما مناسب است یا خیر، آیا طلا و جواهر برای مشتریان راضی کننده هست و آیا این قطعه مطابق الزامات اساسی طراحی خوب شده است یانه؟

مفهوم

از آنجایی که طراحی جواهرات خوب با یک مفهوم آغاز می شود، استراتژی پشت آن مفهوم استکه بلوک های ساختار جواهر را تشکیل می دهد؛ یک طرح را برای شما از مفهوم می گیرد تا آن را تکمیل کنید و البته شامل یکدانش کامل از مواد (به عنوان مثال، سنگ های قیمتی، فلزات و یا پارچه)، ترکیب می شود که آیا یکی از عنصر را بر دیگری غالب هست یا نه و کدام جنبه از مواد، بر روی طراحی تاثیر بیشتری دارد و کدام یک اصلا دراین طراحی جواب نمی دهد.

این مرحله به طراحان کمک می کند تا به طرز شگفت آوری جواهرات خود را نقد کنند تا تعیین کنند.
که آیا به اندازه ی کافی زیبا و دل نشین است یا خیر، و آیا انتظارات مورد نظر را برآورده می کند. و البته به هنرمندان اجازه می دهد
تا طرح های خود را از قطعات سنتی استاندارد به هنر نوآورانه گسترش و توسعه دهند تا عملکردی خوب ، راحت و ارزشمند را برای مشتریان فراهم کنند.

طراح جواهر

تکنیک

طراحی جواهرات خوب کلا مربوط به تکنیک طراح می باشد این تکنیک چیزی است که یک فرد می تواند از طریق یک ویدیو یوتیوب انتخاب کند یا از طریق کارهای آموزشی که در کالج یا دانشگاه انجام می شود ، آن را یادبگیرد.

تکنیک برای طراحان استعداد و خلاقیتی را فراهم می کند تا طرح خود را روی کاغذ بکشند یا اینکه با برنامه CAD (Computer-Aided Design) آن را طراحی کنند.
این توانایی یک طراح جواهرات است که باید بداند، لعل قرمز درمقابل گردنبند طلا بسیار جلوه دارد. تکنیک تعیین می کند که قطعه پوشیدنی است یا دوام مورد نظر را دارد یا نه. آیا خیلی بند است و یااینکه کوتاه است.
آیا پوشیدن آن راحت است یا اینکه سخت می باشد. همه اینها را تکنیک مشخص می کند.

طراحان جواهرات باید بدانند چگونه طرح های خود را دستکاری کنند یا اینکه چگونهتغییرات را در جواهرات بر اساس بازخورد بدست امده از مشتری انجام دهند تا مشتری راضی باشد تکنیک اجازه می دهد
تا با استفاده از یک اره، خاک رس، یک مشعل، چکش، ناخن، کوره، و ابزار های دیگر،قطعاتی زیبا ، اززمان به وجود آمدن مفهوم قطعه تا اتمام کار را ایجاد کنید و البته به شما کمک می کند تا به جواهرات جان و زندگی ببخشید و آن ها را ایجاد کنید.

3-نمونه کار های خودتان را بسازید.

در اینجا تعدادی از ویژگی های یک طراح جواهرات وجود دارد که چه از نظر شخصی و چه از نظر حرفه ای باید آنها را مورد توجه قرار دهید تاموفق شوید.

طراح جواهر

ویژگی های طراح جواهرات

  • طراحان جواهرات باید دارای توانایی هنری ذاتی و مهارت باشند.
  • آنها باید جزئیات گرا باشند، قادر به تجسم و درک آن چیزی داشته باشند که کاملا جذاب و شیک باشد.
  • همانند بسیاری از حرفه های هنری، تولیدات طراحان جواهرات، توسط همکاران و مشتریان مورد بررسی و نقد قرار می گیرند، بنابراین شخصیت پرشور نیز یک نکته ی کلیدی می باشد.
طراح جواهر

با این حال، آنچه که واقعا در مورد طراحی جواهر جالب و به طور بالقوه ای نگران کننده است، این است که هیچ راهی سخت و سریع برای تبدیل شدن به یک طراح موفقجواهرات وجود ندارد و نمونه های قوی و تجربه دراین کار بسیار ضروری می باشند.

طراح جواهر

نمونه کارهای طراحان طلا و جواهر برای دریافت کارآموزی، پیشنهاد شغلی جدید و یا مشتریان جدید بسیارمهم است، و این نمونه کارها به طراحان این امکان را می دهد که با توجه به سبک شخصی و استعداد خودشان، مورد توجه تماشاگران و مشتریانقرار بگیرند. از آنجا که مشاغل خلاق اغلب بر مبنای ارتباطات می باشد، یادگیری نحوه ارتباط با شبکه صنعت می تواند به معنای تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.

توسعه مداوم و حرفه ای،حالا فرقی ندارد که از طریق آموزش مداوم و یا وابستگی به انجمن های صنعت صورت بگیرد، اما ازجمله پیش نیازهای حرفه ای موفقیت آمیز در یان صنعت می باشد. البته زمانی که یک طراح جواهرات موفق شود، مسلما خوشحال تر و البته با اعتماد به نفس تر خواهد بود. در عین حال، بسیاری از طراحان از تعاملات روزانه منحصر به فرد با مشتریان لذت می برند و البته به اینکه بفهمند که آثار آنها توسط نسل های جدید تر نیز مورد استفاده قرار می گیرند و درمیان نسل های جدید معرفی می کنند، افتخار می کنند.

جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس های آموزش طراحی جواهرات

5/5 - (19 امتیاز)

مطالعه بیشتر :

تاریکی و روشنایی سنگ های جواهر
انواع نقره به کار رفته در جواهرات
تبدیل تصاویر خطی به مدل های سه بعدی در Matrix
چگونه طراح زیورآلات شویم ؟
طلای آب شده چیست ؟
عواملی که در ارزش گذاری سنگ های قیمتی اثر میگذارد
بهترین طراحان جواهر جهان
طبقه بندی سنگ های قیمتی بر اساس رنگ
نگهداری سنگ های قیمتی ، تمیز کردن سنگ های قیمتی
شفافیت سنگ های قیمتی
جواهرات مدرن چیست؟
کیفیت برش و تراش سنگ های قیمتی رنگی
چطور فروش بیشتری نسبت به رقیبان خود در بازار جواهر داشته باشید ؟
چگونه جواهرات خودم را در اینستاگرام بفروشم؟
انگشتر مناسب با انگشتان دست شما
پردازش و بهسازی گوهرها با حرارت
هر لباسی را با چه جواهری بپوشیم ؟ نحوه ست کردن لباس با جواهرات
جواهرسازی در منزل
الگوسازی یا ساخت نمونه اولیه در مدلسازی جواهرات با CAD
عناصر ساخت انگشتر
راهنمای سنگ قیمتی
زیور آلات مهره ای
پرینت سه بعدی جواهرات
انتخاب جواهرات مناسب با فرم صورت
6 مورد از بهترین فلزات برای ساخت جواهرات
مزیت های طراحی جواهرات سفارشی
colorblocking (ترکیب رنگهای مخالف با یکدیگر): هنر و مد سنگ‌های قیمتی چند رنگ
آخرین فرصت ثبت نام در دوره های آنلاین (غیرحضوری) - تلفن های تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22اینستاگرم آموزش های جذاب طراحی جواهرات و جواهرسازی - کلیک کنید
+